Výukové tábory

Posted on: Duben 20th, 2014 by

Je mi ctí, že mohu do světa posílat zkušené samostatné malé a větší jezdce, kteří pokračují dál svou jezdeckou kariérou, kterou si vybrali ať závodní, trenérskou, nebo spousta „malých“ jezdců co u mne začínala, už trénují své žáky nebo sami závodí na mezinárodní úrovni, popř. trénují koně klientům.

Výukové tábory celodenní/půl denní v roce 2024 se pořádají od pondělí do neděle včetně všech školních prázdnin. Hovořím českým, malinko anglickým, ruským a polským jazykem.

Výuka jízdy na koni a kompletní péče o ně. Tělocvik v přírodě: atletika, jóga. Vlastivěda a přírodověda v přírodě, dopravní výchova, topografie, pěstitelství, ekologie.

Autobusy k nám jezdí z Přelouče, Týnce n.L., Kolína, vlak z Pardubic 35 min, po předchozí tel. dohodě pro Vás přijedu.

V létě máme cca 9 koní různých plemen.

výukové tábory pořádáme již 20 let.

Kontakt : irena 603/570056 nebo irpla@seznam.cz

FB: irena gaia plačková

Celé dny trávíme u koní, jezdíme dopoledne i odpoledne v krásných lesích a velkých loukách, ale také o koně komplet pečujeme.

  Učíme děti na precizně přiježděných koních amerických plemen quarter a paint horse styl: western i anglie. Nyní i vranná huculka Czika a bílá arabka Bounty.

Les je pouze 50 m od stáje. Děti jezdí vždy pod mým odborným dozorem.

K dispozici mám větší a menší travnatou jízdárnu, s kužely, novými barevnými kavaletami, mostem, houpačkou.

     Vážení rodiče, velice dobře zvažujte, kde bude Vaše dítě jezdit na koni!  Nejbližší stáj v blízkosti Vašeho domova nemusí být to pravé.

     Málokterý kůň se hodí na vožení dětí. Vizitkou není nablýskaná nová stáj, hala a přepychová restaurace, ale perfektně přiježděný kůň, který rád vozí děti – automaticky ochraňuje děti. Není to kůň, který je hodný pouze při vodění nebo jízdě za koňmi v ohrazeném prostoru např. v hale nebo na jízdárně. Vhodný kůň pro děti musí být ovladatelný dítětem i na otevřeném prostranství a v terénu ipři rychlejší jízdě. Takovému koni je potřeba se denně s láskou věnovat a hlavně ho nepřetěžovat !

Máte právo si nechat koně předvést v terénu samostatně v sedle nejlépe dítětem, které chodí pravidelně jezdit.

dnse jaro

Nevybíráme žádné členství a další poplatky, platí se pouze za konkrétní jízdy.  Žádný dril, koně jsou naši kamarádi, s láskou o ně pečujeme a oni nám to s radostí vrací.

Při výuce netelefonuji, nekouřím a nekomunikuji s dalšími lidmi.

Jsem soustředěná na děti a koně, nemohu dávat pozornost ještě rodičům.

S těmi nejlepšími jezdci se účastníme hobby závodů.  Připravuji je na jezdecké licence  western riding clubu ČR nebo české jezdecké federace a nebo pro pony ligu jockey clubu ČR.

jezdecké hry IR

DSC_0661

Stále probíhá nábor do jezdeckého kroužku. Děti jezdí maximálně dva na dvou koních ve dvojici. Více dětí se na koni nestřídá.

Děti se dostanou do sedla na koně vždy, když k nám přijdou, nikdy se nestalo, že by jen smutně koukaly nebo musely jen „pracovat“ a nejezdily. Pomoc kolem koní je vždy pouze dobrovolná a je vítána a měla by být součástí péče o koně. V dnešní době děti nemají možnost v přírodě pracovat. Nevede je k tomu škola ani prarodiče… Rodiče omlouváme, Ti mají svého dost.

Výukové sezónní pobyty pro děti i dospělé, začátečníky a handicapované provozujeme denně a celoročně za každého počasí.

Novinka: psychoterapie pomocí zvířat v lese a péče o ně včetně krmení. Učíme se od přírody – např. od mraků na obloze, ptáků, lesní zvěře, stromů.

naše Lily

„Ukazuje se, že čím více jsme ve virtuálním světě, tím méně nás zajímá ten reálný, je to útěk. Běžný svět je pro spoustu lidí moc málo barevný, pomalý, nemáme ho pod kontrolou, nemůžeme přepínat, když nás to nebaví, a není vždy katalogový,“ přemítá český ekopsycholog Jan Krajhanzl.

DSC_1097

Okolní příroda Chlumce nad Cidlinou je kolébkou koní.  Už za hraběte Kinského se koně v Chlumci a okolí chovali s výbornými výsledky.
Můj první kůň Slunovrat byl po krásném plavém hřebci Almhirt Týnský z hřebčína equus Kinský.
     Přes dvacet let se věnuji dětem a koním a rozhodla jsem se vybudovat zázemí pro celoroční pobyty dětí u koní.
     Inspirovalo mě mé krásné dětství a současný trend „ošizených“  příměstských táborů, kde je hodně dětí na jednoho “ zkušeného “  instruktora a výcvik probíhá na nevhodných koních. U nás má jednoho koně jedno dítě, můj přístup je individuální a upřednostňuji menší skupinky. Pro školy, tábory a větší skupiny dělám ukázky ze života koní.
     V malé vesničce Bílé Vchýnice, mohou děti i dospělí vyzkoušet jaké to je mít vlastního koně.
Aktivní rodinný přístup, kdy děti koně přivedou z pastviny, nakrmí, vyčistí, masírují a sedlají je samozřejmostí.
     O letních prázdninách máme postaveny dvě indiánském týpí přímo na pastvině u lesa s koňmi. Učíme se indiánským praktikám, jíme indiánské jídla, vyrábíme indiánské šaty.
    Pro děti jsem pořídila to nejhodnější plemeno koní s výškou od 140 – 155 cm.
American quarter horse a paint horse s rodokmenem je nejvšestrannější rodinný kůň.  Pod sedlo, do kočáru i na týdenní putování přírodou pro začínající jezdce někdy i nejezdce.
Pozn: Naši koně se rádi koupou  🙂
Díky výjimečné povaze americké plemeno quarter a paint horse ho zvládne i handicapované dítě.  Osobně jsem šest měsíců byla na invalidním vozíku a toto plemeno mě pomohlo vrátit se do běžného života.
Zvláštní program mám připraven pro Vás ženy, aby jste se dokázaly jasně prosadit a byly vidět.  Není tajemstvím, že po dvou měsících pravidelné jízdě na koni ženy „náhodou“  zjistí, že jsou těhotné a to jim lékař sdělil neplodnost.
     Zázraky se dějí a ráda Vám je zprostředkuji v krásné přírodě. Bez wifi, bez mobilu, TV, radia a zaručených rad z reklam. Prosím respektujte mé přání:  neberte mobily vůbec ke koním. Děkuji za pochopení.
   Těšíme se na Vás a jako dárek dostanete podkovu pro štěstí :-)
(úryvek z místních novin).

DSC_1082

Na 1. místě je bezpečnosti ze země i sedla. Výcvik je přizpůsoben jednotlivci a jeho zkušenostem. Dále učíme bezpečné pády, pořádáme dobrodružné hry v lese – stopujeme divoké zvířata, vyrábíme lapače snů, zvonkohry, luky a šípy, oštěpy  vše z darů lesa.

Dětské hřiště je 50 m od stáje u autobusové zastávky. 

13652856_714451525359403_237904710_n

U nás i u Vás  jsou možné i odborné přednášky, konzultace z jezdeckého sportu za 30 let mé praxe. (Jezdectví, výživa koně pro sport i hobby využití, ustájení, apod.)

Speciální program pro školky, školy,  handicapované a seniory.

DSC_0190

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

547162_120142854790276_958190720_n

Náš Rybka druhý den po porodu.

Děti si s precizně vychovanými koňmi aktivně hrají, vodí, čistí, sedlají, výcvik probíhá netradiční zábavnou formou  v lese (stavíme bunkry, na posedech číháme na zvěř) a je motivací pro malé i větší děti. Vedle výběhu se pasou ovečky, které se dají pohladit.

Fotografie-0252

Děti se učí komunikovat s koňmi dle řeči zvířat, řeči stáda a smečky.

Rozhovor pro noviny:

http://www.jajsemtvurce.cz/irena-plackova-andelske-stavy-stesti-a-jeji-zivot-s-laskou-a-konmi/

DSC_0128

Závodní klisna, která vyhrávala dostihy na 1/4 míle na dostihovém závodišti v Pardubicích: Glossy Little Angel PROVET.

049

Ryzka je bývalá závodní klisna na úrovni mistrovství čr. Šimla je prodaná do rodiny s dětmi, kde učí trpělivě své majitele.

(U nás jezdí děti už od 2 let s doprovodem rodičů). Rodiče jezdí také. Děláme zastávky na kojení miminek.

waat

Tato klisna učí ty nejmenší děti. Původ: Smart Dualy po Dual Pep z matky Pretty Impretoo. Matka Witchy vyhrála mistrovství čr ve west. drezůře s juniorkou !!!

Jednodenní tábory se od klasického tábora se liší tím, že děti přespávají doma. Vždy je o děti profesionálně postaráno, samozřejmostí je zdravotnický dozor. Pitný režim po celý den a za chladného počasí teplý čaj vždy k dispozici. Menší děti musí mít doprovod sebou.

10440673_409563705848188_8855115449400172403_n

Jízdy zručnost: kdo si troufá jezdí již sám.

Nejde o klasický táborový život, protože hodně pobýváme přímo v přírodě a zaměřujeme se hlavně na praxi a individuální přístup, odpočinek zajištěn. Děti se od rána do pozdního odpoledne aktivně zapojí s koňmi a na večer si je rodiče vyzvednou. Pro děti jsou připraveni speciálně vychovaní 4  koně. K dispozici je kvalitní westernová výstroj a klasická anglická výstroj, 2 indiánské týpí, teplá voda, 2 x wc, koupelna, 2x kuchyň. K zapůjčení 8 x přilba a 3 x vesta.

SAM_1102

V terénu Ti zkušenější jezdí   sami.

Program: celý den  jsme u koní: krmení, čištění, vodění.

– putovní výlety s koňmi i psy (koupání společně s koňmi na písčitých plážích)

– celodenní aktivní výuka péče o koně ze země i sedla  v terénu i jízdy zručnosti

– celodenní denní výukový výlet na bílé koně hřebčína Kladruby nad Labem

– výuka práce s lanem, lasem,  bičem, vázání uzlů, vázání ohlávek
– topografie, zdravověda, ekologie
– stavba týpí, výroba lapačů snů, zvonkoher, woodcraft – lesní moudrost, jak se chovat v přírodě

– první pomoc pro lidi, psy, koně

tábor deti

láska na první pohled 🙂

Děti tak tráví aktivně prožitý den na čerstvém vzduchu, učí se spoustu potřebných nových věcí zábavnou formou zaměřených na osobní rozvoj daného dítěte, z kterých bude čerpají v pozdějším věku – přežití v přírodě bez rodičů, mobilu apod.

Fotografie-0130

Pravidelně navštěvuji místa, kde děti i dospělí si hrají s koňmi.

V případě nepříznivého počasí se  tábory neruší, používáme jezdecké boty gumové s podpatkem a pláštěnky, hrajeme si s koňmi ve stodole a stájích, děti si hrají na seně. Je připravena místnost s kamínky na dřevo + teplý čaj.

DSC_0298

Příměstský tábor se pro mnohé děti se stává zkouškou před opravdovým dětským táborem, kde u nás přespávají týden bez rodičů.

187

Ta samá klisna co vyhrávala sprintérské dostihy na 1/4 míle.

Povinná výbava: pláštěnka, přilba např. na kolo, pevná obuv s podpatkem, dlouhé kalhoty do pasu ne bokovky a celodenní svačina.

034

Karta zdravotního pojištění. Je nutné seznámit náš dozor se zdravotním stavem dítěte.
Volné termíny: celoročně v týdnu i o víkendech po dohodě.

Děkujeme všem, kteří tento projekt podpořili a podporují a spolupracují. Můžete nás podpořit na čísle účtu:

Milí rodičové, často slyším oprávněné dotazy a jsem potěšena Vaším zájmem. Zde je moje odpověď:

     Při pravidelném minimálně 1 x týdně ježdění bez pauzy – mělo by dítě dle talentu, odvahy a věku zvládnout po roce u někoho už mnohem dříve jízdu na koni samo. 
      Od letošního září více trénujeme balanční sed a uvolněné vedení koně kde koně jen jistím a děti samy řídí. V lese si koně samy vodí a samy si pomáhají do sedel, trénují stehnový sed, přípravu na cval.
     Vědí a umí koně nasedlat. Poznají veškerou výstroj a umí se pohybovat okolo koní ve stáji i venku mezi jinými koňmi. 
odpověď jedné z maminek:
Dostávám pravidelné informace od dítěte a chvilkama už mám pocit, že každá hovoříme jiným jazykem. Poučuje mě a vysvětluje, takže jsem záhy pochopila, že zatímco já jsem stále laik, dítě mě válcuje znalostmi. Hlavní je, že z toho má opravdu radost, „koňský svět“ se stal její radostí a zálibou (myslím, že se nedá mluvit o zábavě) a kéž by ji to vydrželo…
Ani nevíš, jak ti závidím, žít ve světě, který má smysl a kde za sebou něco „pořádného“ vidíš. Jde nepochybně o velkou dřinu, ale je to na druhou stranu nesmírně svobodný  a naplněný život.
Takže máš můj velký dík a velký obdiv …
Hezký den
Upozornění: Jedná se o autorský text. Kopírování jakékoli části tohoto textu je možné jen s písemným souhlasem autora a s uvedením zdroje  www.ranch-ir.cz
město Pardubice podporuje sport

První závody 4 leté Daničky v sedle .

Plakát pro děti FINAL

1d8e4ed767_71700820_o2

 

At last you are here. Be bold. Sieze the moment. Be the first to take the opportunity to post a comment here.

We have beeen waiting for you to arrive here to provide your feedback. Now that you are here, go ahead and post a quick note. We would appreciate it.

Add Your Comment, Feedback or Opinion Here

Your email is safe here. It will not be published or shared. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*