Reference

Posted on: Duben 20th, 2014 by

Díky Vám, vím že jsem na správné cestě a dveře se otevírají dál pro další , děkuji Vám všem, mám Vás ráda 🙂 Irena 

P10736538_1546424308924807_1706304682_o

 Tímto bych chtěla velmi poděkovat paní Ireně Plačkové za výbornou práci, kterou odvádí s mým plnokrevným miláčkem Nektarrinem. Koník má za sebou jeden odběhnutý dostih a trénink, který se na něm i tak do jisté míry podepsal. Než jsme přijeli na Ranch IR byl schopen se mnou lítat i v uzavřeném prostoru na jízdárně, což bylo kolikrát dost nebezpečné, a na vše koukal jak vyvoraný. Do terénu jsme si po pár nevydařených pokusech vůbec netroufali, a tak jsme se pořád dokola patlali s prací na jízdárně. Po měsíci převýchovy u paní Ireny je však jak vyměněný, již cváláme na volné otěži po lesních cestách a bez větších nervů i v otevřeném prostoru kolem polí, koník chodí ukázkově zaklapnutý a je vidět, že je mnohem spokojenější. Minulý týden jsme si dokonce skočili přes spadlý kmen v lese, což by mě dříve ani nenapadlo. Mockrát děkuju a všem Vás vřele jako trenéra koní doporučuji. Veronika Miklasová

neki a veru

Ze srdce děkuji Irena Gaia Plačková, že si mě vzala pod křídla a aplikuje na mně metodu “pomůžu ti dokázat to sama“. Děkuji za možnost budování vztahu s Luisem (3,5 letý shagya arab) a za podporu na cestě za porozuměním. Děkuji za postupnou obnovu sebedůvěry a za vedení.
I v tomto nelehkém čase, po ztrátě milované Leiunky je důležité vidět světlo a jít dál.

Miminko už je doma a já musím moc poděkovat Irena Gaia Plačková za skvělou pomoc při výchově a obsedání mého arabského koně 🙂 I když jsem si myslela, že zkušeností mám dost a vše zvládnu sama, tak jsem nakonec ráda, že jsem požádala o pomoc a že tady vůbec někdo jako Irena je 🙂Někdo s mnoholetou praxí, kdo rád poradí, pomůže a přijede když je třeba. Někdo s dobrým přístupem, správným zacházením, klidnou, ale důslednou prací 🙂 A je to opravdu úžasný pocit, když si vypipláte svoje hříbátko, čekáte na něho více jak 3 roky a pak se vám všechna práce začne pomalu vracet a konečně se můžete projet lesem a užít si to a nemuset nic řešit. A kobylka funguje, protože ji někdo v klidu vysvětlil, že se nemusí ničeho bát 🙂 Ireno, moc děkuji a těším se na další spolupráci 🙂   N. Cejnarová 2018

Irča je ten nejlepší trenér koní s jakým jsem se zatím setkala. Na dalších řádkách se pokusím zdůvodnit proč.

Málokdo ví, že moje Májulka měla jako roční hříbě srážku s autem, kde si roztrhla plece a poté nemohla cca půl roku fungovat jako jakýkoliv mladý kůň. Plece měla celá sešitá, omezené procházky na vodítku, které nebyly vždy úplnou procházkou růžovou zahradou. Tato nehoda se na ní do jisté míry podepsala do dnes. S Májou je třeba pracovat s citem a opatrně, ale zároveň důsledně. Jakmile člověk jen na chvilku odvrátí svou pozornost a vodítko se Máji dotkne pro ni na nesprávném místě, Mája okamžitě panikaří a utíká aniž by věděla kam nebo proč nehledě na to, co jí příjde do cesty nebo že by mohla ublížit sobě či ostatním . Poslední 2 měsíce práce s Irčou vidím ale ohromný pokrok a změnu jak vzhledově, tak (ale hlavně) psychicky. Jako její majitel i chovatel můžu říct, že opravdu za tuto dobu rozkvetla.

Proto Vám všem chci upřímně říct, že pokud řešíte momentálně nějaký koňský problém, nevzdávejte to! Opravdu jsou lidé, kteří Vám velice rádi pomůžou. Sama znám ty chvíle bezmoci kdy už prostě nevíte co dál a přemýšlíte, jestli by nebylo pro to zvíře lepší prodat do jiných rukou, ačkoliv byste láskou udělali vše proto aby to tak nebylo. VYTRVEJTE, PŘEKONEJTE TO! Momentálně si užívám ty nejkrásnější chvilky o kterých jsem se už ani netroufala přemýšlet. První obklusané kolečko na lonži mi dodalo takových sil a energie, že si to jen málokdo dokáže představit.

Bez Irči by se toto však nestalo a jsem velice ráda za to, že mám u sebe člověka který chápe, že každý kůň je jiný a nemůžeme po každém chtít to samé za stejných podmínek.

IRČO, JSME SUPER TÝM!

Přeji Vám upřímně, z celého srdce hodně šťastných chvilek s Vašimi miláčky Aneta Svatoňová

Dnešní naprosto úžasný trénink s Irena Plačková ! Doporučuji 500% spolehlivého a úžasného člověka, který je opravdu na správném místě a dokáže během 1 půl hodiny změnit vše, s čím se perete třeba rok. Chcete pro své miláčky to nejlepší? …. Ona je ta nejlepší

maji

Klisna Marlen Matys Rek věk 3,6 roku plemeno: Slovenský teplokrevník, majitelka Aneta Svatoňová.

anetvčelka mája

včellka maja

Zdravím všechny zájemce o jízdu na koni a výcvik vlastního koně,

rozhodla jsem se vám napsat pár řádků o mých zkušenostech a zážitcích na Ranchi IR.
Majitelku Irenu znám již delší dobu a velice si jí vážím pro její přímé jednání a úžasný přístup ke zvířatům. Koně se u ní cítí dobře a dávají to znát.I vy to poznáte, když na ranč přijdete – koně jsou k lidem vlídní a chovají se klidně. Při práci s nimi Irena jedná jako s partnery a kamarády, nebere jim jejich osobnost, naslouchá jejich potřebám a tempo výuky mladého koně řídí podle jeho možností.
Jezdím na ranč každý týden na vyjížďky a mám možnost sledovat mladého painta, který je u Ireny na obsednutí. S koněm pracuje opravdu pravidelně a citlivě mu předkládá postupně náročnější lekce. Líbí se mi její filozofie výcviku, na jehož konci je kůň partnerem, který se umí pohybovat v terénu, zná různé povrchy i zvuky, které ho při vyjížďce nebudou překvapovat a lekat.
Na vyjížďky jezdím na tříletém paint valachovi Rybovi. Ryba je zatím mladý, ale pod sedlem z něho mám pokaždé užasný pocit. V terénu je spolehlivý, má příjemné chody a reaguje na velmi jemné pomůcky. V podstatě skoro stačí s ním mluvit. Přála bych vám ten zážitek. Cváláte lesní cestou a cítíte se při tom na koni úplně bezpečně, protože jeho cval je příjemný, kůň vás vnímá a vy víte, že stačí jen správný pokyn a on přejde do klusu nebo do kroku.
Pokud máte touhu občas si zajezdit na koni, Ranch IR je určitě správná volba. Irena vám se vším ochotně pomůže a její koně jsou skvělí.
Já se pokaždé na Rybička moc těším.

Přeji všem mnoho krásných zážitků v sedle

Martina

DSC_0102

Dobrý den všem,

chtěla Ti Irčo touto cestou poděkovat  za sebe i za Sulej.
Udělala si z nás dvou za 2,5 roku parťačky úplně nevídaný.
Ze začátku jsem měla pocit, že mě kobyla vykope z výběhu, tak jsem si říkala, BOŽE!?,  že by „Nina Richi z řady Richi Richi“ jí nevoněla?
Když se to opakovalo, tak jsem začala škvařit telefon a shánět.
Pak už jsem měla výčitky i jak na koni sedím, sedlo nesedí, jízdárna je blbá, venku fouká proto kobyla nejde … a další a další
Sháněla jsem, kdo by mi pomohl, ale ve finále jsem sehnala, samé bůhví jaké šamany,
 kteří měly asi nacvičené věci se svými koňmi a to bylo všechno.
Peníze akorát ze mě tahaly a kde nic tu nic. Jezdila jsem pořád autem a sháněla ..
Kamarádka mě odkázala na Irenu a začala to.
V první řadě si zamíst před vlastním prahem a dodat si větší sebedůvěru a odvahu.
V druhé řadě hospodařit s koněm jako takovým a s jeho energií včetně té své.
Teď ? Jsem šťasná, že jsem prošla jak říká můj manžel „výcvikem“ Ireny.
Vím toho o svém koni hodně, Irena mě naučila všechna roční období – chování, dýchání, co dělat když tohle a co když támhleto.
A do toho mě i naučila jak pracovat se svou vlastní energií, když jsem grogy a zase když jsem nabuzená.
Nejsme stroje, ale lidi – podobně jako kůň.
Kůň není to dopravní prostředek jako kdysi, ale člen rodiny, od kterého očekáváme, že
nás přemístí kam potřebujeme, spolehlivě a v klidu. Můžeme se na něj spolehnout, protože ví, že nás nesmí zklamat.
Děkuju – na Sulej jede moje máma, který je 70 let, moje děti 12 a 6 – jezdit neumí – Sulej nezklame
Děkuju – Sulej chodí na volné otěži, jdu kam se podívám
Děkuju – Sulej stojí ve výběhu u vrátek a čeká, když vidí, že jdu a chce být se mnou kdekoliv a kdykoliv
Chce prostě jet a nemá se mnou problém, Za to můj velký dík.
Děkuju že si měla se mnou takovou trpělivost a vůbec ses se mnou nemazala.
Teď už vím …
Slyším TĚ Irčo každý den, to mi věř. Naučila si mě toho tolik znát a chovat se … Díky moc
 
Irena není ŠAMAN, je to člověk, který ví co dělá a ví proč to dělá.
Nedejte hned na první pohled na člověka – mě Irena děsila.
Viděla jsem péra v uších a namočené švestky – no mě polilo horko kam jsem to zase dojela a co ta paní bude po mě chtít ??
Pak jsem pochopila, že jsem správně a chci tam být. Nedejte opravdu na první dojem – ten klame – nebo mě aspoň zklamal.
 
Za mě: dělej dál co děláš, protože to má smysl. Ne jednomu  si pomohla, tak nepřestávej.
Vím, že se na tebe můžu kdykoliv obrátit. Děkuju za veškerou pomoc, za čas, který si nám věnovala.
Jana s S+S
Fotografie0440

Děkuji Irenko za krásné čtyři dny plné nových věcí. Děkuji Ti za to, že si mi otevřela oči, za trpělivost – naučila si mě spousty nových věcí a děkuji Ti za „nového koně“ se jménem „Džejk Suly“ je to velmi výstižné. Aniž bych si to vůbec uvědomovala, pomohla si i mé rodině. Vrátil se domů po 4 dnech stejný – jiný člověk. Děti mě okamžitě přivítali se slovy jak mi to sluší a manžel mi řekl, že celá svítím. Děkuji Ti za odpočinek, který si mi dopřála a zkušenosti, které si mě předala. Zase přijedu a už se nebudu bát. Díky tobě vím, že už se nemusím a nemám se čeho bát. Na všechny včetně „džejk suly“ je absolutní spoleh. Kdekoliv … a kdykoliv … Irenka je jen jedna!

  S Irenou jsem absolvovala vycvik i vandr pred par lety. Tolik, kolik jsem se naucila pod jejim vedenim za par dnu, jsem se nenaucila za roky pred tim. Pochopila jsem jak je prace ze zeme dulezita. A mnohem vic pak clovek vi, jak se chovat v sedle. Souzneni s konikem uzasne a vyjizdky, ty si clovek opravdu uzival. Bohuzel se konim nevenuji, ale tohle, to ve me zustava porad. A za to velke diky. Blanka Plzeň

Dan ( 42 let) po vyjížďce:   “ Teda, řeknu Ti, to, jak reagovala ta klisnička, to jsem nezažil. “

Tolman Services s.r.o.   Vždy nás potěší, když nám noví majitelé koní z našeho chovu dají časem vědět, jak se koníkům daří a jak jsou s nimi spokojení. Třeba jako Irena Plačková, která nám poslala fotky z nedávného přehánění krav na Ranchi Laredo, kde pomáhala s letos tříletou klisničkou Cool Peppy Cat z naší Nics Peppy Cash, po již v Čechách legendárním cuttingovém hřebci Smooth Cool Cat. 

Díky a ať se daří!

Moc ti děkuji Irco, je to jako bys mi ke kobyle dala heslo, najednou funguje, nevali do předu netahá se se mnou, je na ní vidět jak je spokojena že jsme se konečně dorozuměly. Děkuji Zuzana Bošková ranč pod Kunětickou horou

Irena Plačková: Ty si změnila jen přístup a uvěřila, že to jde hned a ono to jde a je to nádhera si užívat ten soulad na vlně viď :-))) si velmi vnímavá a rychle se učíš Zuzko :-))

Irena Plačková: Přilnutí jde krásně, když jde koník ochotně dopředu jako Tvoje kobylka :-))

Zuzana Bošková: Fakt jsi mi nevyměnila koně? Dneska opět neuvěřitelné! Chodila v klidu, nenaklusavala z kroku, klusala jak drezurak, i v terénu zastavila a stála.

Musím jen souhlasit, mám koně trénované Irenou a zastavují na výdech, vše se děje po myšlenkách Jana Š.

aaa zuzkas

1.1.2014 Affi – fríská klisna

Fotografie-0024

Děkuji Irena Plačková za pomoc s výcvikem mojí Aaf, bez ní bych to nezvádla:-), nebo bych přišla minimánlně o nervy, nebo o život. Laďka

3.ledna 2014

Už je doma a dneska byla na 1. vyjížďce! Bezvadný! Mám splněný sen, který jsem myslela, že už ani nepřijde Opět musím poděkovat Irena Plačková za skvělou práci. Doporučuji!! Nemám ve zvyku psát na fb romány, ale tohle si užívám. Díky Irčo. Laďka Křížková

Irčo, si Bůh ! Přála bych rozumět koníi jako Ty. Děkuji Markéta Ševčíková. Stáj Marko. Březen 2014

fany aaafanynka 1

drzurní sedlo

Dnes luxus práce na prilnuti,Fanny i já jsme spokojený,díky Tobě!!!

12.10.2014 – dostih na 1/4 míle fi. PROVET dostihové závodiště Pardubice:

Moc vam dekuji za krasne usporadane zavody,bylo to super. Werunka Liďáková, klisna A 1/1. (12.10.2014 – dostih na 1/4 míle)

Děkuji p.Pláčkové a jejímu týmu za pěkně uspořádaný závod na 1/4 mile v Pardubicich.Byl to pro nás zažitek a užili jsme si to.

Majda Filipová I za tým DreamRanch Libchavy moc děkujeme !

Irčo, dělej svou práci dál a nepřestávej, potřebujeme Tě . JanaFotografie-0124b

Tímto bych chtěla poděkovat za pozvání na RANCH IR.
Ještě teď jsem nadšená. Ačkoliv jsem neměla žádné zkušenosti s koňmi, velice jasně a s jistotou jsi mě vedla a dovolila mi, se zapojit do dění na ranči. Pod Tvým vedením jsem se cítila jistě, bezpečně a svobodně.
Stejně tak se cítí děti, které chodí jezdit na Tvých krásných, dobře vychovaných koních. Velice obdivuji Tvůj přístup k dětem. Probouzíš v nich touhu a lásku ke koním, a osobitým způsobem jim předáváš svoji moudrost a zkušenosti. Děti jsou nadšené a sní o tom, že budou jako Ty a vůbec jim nevadí koně hřebelcovat a sedlat.
Velký zážitek pro mě byl, když jsme vyšli do lesa se čtyřmi koňmi a s malými dětmi (od 5 ti let) v sedle. Říkala jsem si, co bude? Bylo to stejné jako s jedním dítětem. Vládl jen klid, harmonie a radost.
Jsi opravdu skvělá, jak všichni říkají, jsi nejlepší. Máš moji plnou důvěru a ráda Ti svěřím všechny své děti do učení.
Také tímto povzbuzuji všechny dospělé, kteří nemají žádné zkušenosti s koňmi, NEBOJTE SE!
S Irenkou jste v bezpečí. Jste v těch nejlepších rukách.
Irenko, ještě jednou Ti děkuji za všechnu Tvoji lásku a trpělivost. S radostí a důvěrou zase přijedu.

S láskou Alena Hrbáčková 

 … posílám první dojmy Honzíka z prvního setkání u Vás s koňmi. Říkal „bylo to moc hezké, koníčkové byli krásní, líbilo se mi moc jezdit na koníčkovi, líbilo se mi jak ho krmím a češu, už se těším až na něm budu umět jezdit sám a taky na příště až zase přijedu zpátky“ tolik jen ve zkratce. S pozdravem Jakub Pavelka

Dobrý den. Ráda bych vám chtěla poděkovat  za mé děti Nicol a Toma. Moc se jim u vás líbilo a pořád mluví o tom že chtějí zase na koníky. Ráda bych se zeptala jak je to stím jezdeckým kroužkem. Jaký to bude den a od kolika hodin. S pozdravem Horynová

Tak jsem jednou jela vesničkou Bílé Vchýnice a co neuvidím, RANCH IR a vyjížďky na koních a jelikož jsem kdysi dávno jezdila, tak jsem si řekla, že musím zavolat a objednat si vyjížďku, ale to jsem nevěděla, jaká super ženská, super učitelka mě čeká až dorazím na svou po skoro deseti letech první vyjížďku…Když jsem tam přišla, čekala jsem, že se mi osedlá kobylka a já jen nasednu a pojedu, ale Irča mě vzala do výběhu abych si kobylku odvedla do stáje, vyhřebelcovala a s velkou pomocí od Irči osedlala. Přitom všem mi povídala co a jak, aby mě koníček poslouchal už i ze země natož pak,když budu sedět nahoře. Bylo to úžasné, vrátila jsem se zpět, když jsme chodívala jezdit a vše okolo jsem musela udělat, abych pak jako krásnou odměnu si mohla půjčit koně a vyjet do lesa. Nelenila jsem a hnedka jsem objednala naší malou, která koně miluje. Když jsme pak dorazily s Emičkou, tak i Emička se zapojila, bylo to super, protože i ve 4letech si vzala do ruky kartáč a tam kam dosáhla hřebelcovala  No co dodat na konec? Musím říct, že jsem nadšená z celého přístupu, co Irča má, tolik věcí, co jsme se dozvěděla během pár jízd, že naše malá začala po dvou vyjížďkách klusat a nebojí se, protože koníci u Irči jsou hodní a cítí člověka, kterého vezou na hřbetě.
Pokud máte rádi zvířata,přírodu a vše kolem a máte děti, které žadoní o ježdění na koních, tak neváhejte zajet na RANCH IR…Není to jen jízda, ale i učení. Petra a Emička ( 3 roky).

Jaro 2013

Chtěla bych tímto Ireně poděkovat za vše, co nám dává. Jet s ní a jejími úžasnými koníky není jen o tom, vyrazit si na vyjížďku. Navíc předává kus sebe a to je dnes velmi vzácné… Poradí, povzbudí, vyslechne a dokáže se radovat z maličkostí, nedívá se na hodinky, zda nepřetahujeme čas – prostě si to v přírodě užívá; koníci jsou perfektně vychovaní a svezení na nich funguje doslova na myšlenku. Nemusím se už bát, že se mnou kůň uteče nebo se mě bude snažit shodit, nebojím se už ani si zacválat – a to vše na ohlávce. Největší zážitek pro mě byl, když hříbátko vyděsila kachna a ono se běželo schovat za Irenu. Zrovna tak bylo nepopsatelným zážitkem, když jsme jely na vyjížďku s pětiletou holčičkou a Lady ji naprosto respektovala. To jsou okamžiky, kdy vím, že jsem na správném místě a vracím se domů nabitá pozitivní energií. Irena a její zvířátka mě vrátila do fyzické i psychické pohody po nepříjemné operaci a za to jim patří můj veliký dík! Návštěvu u ní můžu opravdu vřele doporučit každému, kdo si chce odpočinout a zažít neopakovatelné zážitky v přírodě. Irena je jen jedna, to prostě musíte zažít na vlastní kůži. Eva Prchalová

 http://www.distanc.cz/mezinarodni-vystava-kone-v-akci-bude-patrit-detem/

1.1.2014

Děkuji Irena Plačková za pomoc s výcvikem mojí Aaf, bez ní bych to nezvádla:-), nebo bych přišla minimánlně o nervy, nebo o život. Laďka

Dobrý den Ireno,
chci Vám touto cestou poděkovat za velmi krásný zážitek ze včerejšího dne. Zážitek je umocněný o to víc, že náš JAC (QH), který byl v podstatě na odpis, o kterém se „znalci“ vyjadřovali jako o magorovi, se dokázal zařadit mezi ostatní koně, kteří jsou možná protřelejší, znalejší atmosféry závodů a určitě s fundovanějším výcvikem. Můj manžel byl velice nadšen a troufnu si říct i povzbuzen do další práce. Chlapi občas takovouto podporu potřebují. Ještě jednou děkuji a těším se na další akci, kterou budete s Vaší společností pořádat. Rádi se zúčastníme i plánovaného kurzu westernového ježdění.
Jitka Vítová
Více zde: http://ranch-ir.webnode.cz/vycvik-vaseho-kone/reference/
Vytvořte si vlastní stránky zdarma: http://www.webnode.cz

O mě

  
Tímto bych chtěla poděkovat všem partnerům, kteří tento projekt kdykoliv podpořili a podporují.

Malý úryvek z novin:

A co Irenu Plačkovou inspirovalo k takovému pojetí westernu?

„Koním se věnuji od malička a vlastně jsem s nimi vyrostla. Myslela jsem si, jak umím jezdit a že koně dobře znám, dokonce jsem nějakou dobu pracovala u jízdní policie, jezdila jsem parkury, mým snem bylo jezdit všestrannost. Pak ale přišel těžký úraz při autonehodě a já se musela vše učit znovu, dokonce i chodit, dlouho jsem na koně vůbec sednout nesměla)asi 3 měsíce).  Pak mě sundali z inval.vozíku a vysadili na koně, pak jsem opřela berle o Rominu a po půl roce  krokovala v terénu. Kdo jste Rominu znal, víte, jak jsem riskovala. Donutilo mě to spoustu věcí přehodnotit. Zjistila jsem, že to jaký je kůň, je odrazem především přístupu k němu a pokud se s ním dobře zachází a člověk se mu snaží porozumět a naslouchat, kůň mu to vždycky vrátí. A tak je to vlastně se zvířaty všeobecně. Začalo mě oslovovat čím dál více maminek s dětmi a to mi potvrdilo, že je to dobrá cesta. Přestože moji koně vynikají velkou rychlostí a obratností, což dokazují při

dobytkářských soutěžích, ve chvíli kdy si na ně sedne malé dítě, začátečník, nebo starý člověk, okamžitě se zklidní a jsou ochotní spolupracovat.“

Mými slovy zde:  „…a ja su cérka z valašska…“

Narodila jsem se ve Valašském Meziříčí, dětství prožila na ranči mé maminky nedaleko Pulčínských skal blízko slovenských hranic, kde jsme si jezdili na ovcích, později na kravách. Nezapomenu na vyděšené pohledy a útěky turistů, když nás viděli v lese na kravách. Ano, pásla jsem na kopcích krávy a ráda na to vzpomínám :-))

První jezdecký oddíl byl TJ Rožnov p.Radhoštěm, bylo mi 9 let, kde nás učil přísný pan major Novosad a major Parma, ale nejhezčí vzpomínky mám na Toma Zajace – díky němu jsem seděla ještě daleko před revolucí ve westernovém sedle a musím říct, že je nejen výborný sedlář, ale i výborný trenér – mučil nás ve voltiži, drtil na jízdárně a nutil skákat kavaletou řadu bez třmenů a otěží!!! Jsem mu vděčná za kamarádský přístup, se kterým jsem se už nikde nesetkala. Ani když jsem jezdila A 1/1, parkury, několikrát v sulce, trénovala hobby koně soukromníkům atd.

Od 18ti let jsem jsem se dala na vojnu a kdo se dá na vojnu, „musí“ bojovat. Za těch 11 let mi něco dala i vzala. Nezapomenu na strážní rotu a 22 německých ovčáků – to byla škola. Nejkrásnější období bylo, když jsem měla na letišti svého prvního koně Slunovrata – nebál se letadel, ale když poprvé viděl dětský kočárek, to byla katastrofa. Ale když jsem v roce 1997 na něm začla vozit první postižené děti, byl úžasný. Nezapomenu na šťasné oči dětí a maminek – to se nedá popsat, to musíte zažít.

Na podzim roku 1999 jsem jela na kole od koní a pan řidič osobního auta usnul a porazil mě – naštěstí jen přirazil na barák a nepřejel. Po 4 hodinách bezvědomí jsem se probrala na JIP a ptala se jestli budu chodit, protože jsem nic necítila. Lékaři říkali, že ano, ale až za 4-6 měsíců. Chtěli mi amputovat pravou nohu, ale pomohli léčitelé (paní Velínská, Paseka a další) a tak jsem strávila půl roku na invalidním vozíku, ale jsem šťasná, že nohu mám. // Po rozmluvě s anděly jsem přehodnotila celý svůj dosavadní život a dobrovolně nastoupila pomalu jinou cestu.// Bylo to nejtěžší období mého života, musela jsem resetovat dosavadní způsob myšlení. Po roce nemocenské a práce na sobě (fyzické i psychické) jsem si dala přihlášku k jízdní policii.

Měla jsem štěstí, že mě vybrali hned, když ji zakládali. Zážitků bylo spoustu i legrace a podotýkám, že kladrubský kůň umí velice dobře skákat – podařilo se mi s Edou skočit 135 cm čistě ! A nejvíce se mu líbilo vytlačovat dav lidí. Tyto 3 hřebce mi hlídala 2 letá fenka australáka Jenny (Clever Girl Cidabro – CACIB, BOB, CACA,výborná). Mohla jsem mít otevřené všechny boxy a ani jeden hřebec si nedovolil vykouknout, byla rychlá a měla autoritu – ostatně jako každá ženská 🙂

V tu dobu jsem měla už dalšího koně, american paint horse valacha RINC OIRI z matky A 1/1 po otci Hanks Peppy Star – velice temperamentní rošťák. Dále jsem od roku 1999 trénovala ČT klisnu Linku, velice citlivou dámu, se kterou jsem 2 roky po nehodě vyhrála 2. místo na mistrovství ČR na Nové Americe (1.místo Libiška Pulpánová) a plno dalších umístění na MČR. Ráda vzpomínám na trénink paint horse klisny Pokahontas Lady Bug – chápavějšího koně jsem ještě neměla, ovšem její syn po dědovi GOTALOTA  SMART mi dal zabrat 🙂

V tu dobu jsem obsedala dalšího hřebce paint horse po Blue Jane Valley z QH klisny Lazy Steppin Sue. Mamince jsem splnila sen a na narozeniny jí koupila PH klisnu Fantastic Lady Eagle po QH Lizzys Super Max, úplnou kopii její oblíbené kravky Strojenky 🙂 nyní si užívá zaslouženého důchodu na severu čech u úžasného majitele.

V současné době spolu s partnerem tvoříme náš domov. Chtěla bych Ti touto cestou poděkovat můj milý, za to s jakým úsilím buduješ náš domov. Velmi si Tě za vše co pro nás děláš vážím. Děkuji Ti. Já Jsem Irena.

http://www.youtube.com/watch?v=T6C3BGvykr4

Foto: hřebec Eda (můj nejmilejší), mohutný vraník Ota a jemný bělouš Eli.

  

PS: Eda pořád spolehlivě slouží u městské policie Pardubice :-)) píše se rok 2021 🙂

Nyní souzním s myšlenkou:

Mluvením o tom, co chcete, zatím co sledujete to, co nechcete, se nedostanete do souladu s tím, co chcete.“

Pokud to potřebuji, pak tam nejsem!

Pokud to chci, mohl bych tam být.

Když to zdůvodňuji, jistě tam nejsem.

Když to mám, oceňuji, uvědomuji si to – pak jsem TAM!

Jestliže to očekávám, jsem tam.

Jestliže to potřebuji, abych něco kompenzoval, nejsem tam.

Je jen přítomnost, čas je iluze. Jsme věční… http://www.youtube.com/watch?v=ogubqHQtm08

Mým vzorem je Marie: www.jajsem.com

http://www.jajsem.com/jak-to-citim-ja-zakon-pritazlivosti-versus-naslouchani-problemum-druhych/

Dole (Lady a já při východu slunce v Cholticích.)

Peníze k Vám přijdou lehce a snadno pouze v případě, že děláte to, pro co jste určeni. Není to striktně určená forma, ale podstata energie, která je vibračně slučitelná s Vaším jedinečným energetickým potenciálem.
Bez Vaší Stezky Srdce, Vašeho Skutečného Severu Vás vše, co děláte, brzo přestane bavit. Právě Vaše životní práce všemu dává smysl a pocit hlubokého uspokojení.
Potraviny, které konzumujeme, ovlivňují naši mysl na molekulární úrovni. Musíme jíst taková jídla,
která zvýší naši vibraci. Mnozí žijí v nízké vibraci, jsou rozpačití, jejich mysl je zamlžená a matná.
Jakmile ztratíte životní jiskru, je po všem. Aby
chom plamen života znovu zažehli, musíme začít mazat
staré programy. Musíme se odpoutat od všeho, co si myslíme, že víme o životě. …jak se do lesa volá, tak
se z lesa ozývá. Jak zacházíme s ostatními formami života, tak bude nakonec zacházeno s námi.
Situace se možná změní, když si konečně začneme zvířat vážit, namísto abychom je zabíjeli. Na
energetické úrovni, když zabijeme zvíře, tak se jeho energie přenese na nás. Výzkum Dr. Emoty
dokazuje, že informace se uchovávají ve vodě, no a krev obsahuje vodu. Informace ze zabitých zvířat se
přenáší na miliony lidí a oni z nich následně přejímají strachy a utrpení – to se děje na celosvětové
úrovni.
Svět se mění tím, jak se stále více lidí probouzí do uvědomění. Jako rasa nejsme žádným způsobem
nadřazena nad ostatními formami života. Každý život si zaslouží stejné zacházení – respekt. Lidé se
probouzejí, tohle je doba informací – skryté se vynořuje na povrch
 …

Fotografie-0168

………………………………………………………………………………………………………………………………………..

 

2 Responses to Reference

  1. Barunka had this to say about that:

    Moc děkuji za svojí dcerku Barunku, strávila s Vámi 2 krásné hodiny a už se těší na příště.

  2. Ilona Hašková had this to say about that:

    Ahoj Irčo, moc Ti děkuju za profesionální přístup, je vidět, že svou práci děláš od srdce, jsem maximálně spokojená a Tvoje služby určitě znovu ráda využiju. Díky Tobě jsem našla samu sebe, dodala si mě více sebevědomí a ještě víc jsem si uvědomila jak svého koně Ronyho miluji💖👍. Mohu vřele všem doporučit! S láskou a úctou Ilča!

Add Your Comment, Feedback or Opinion Here

Your email is safe here. It will not be published or shared. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*